Hakkımda

yatirimkurusu

Hoş geldiniz.

Bizler aslında insan olarak uzun bir yolculuk filminin hem yönetmeni, hem başrol oyuncusu hem de seyircisiyiz. Filmin konusu ise bir kişinin doğmasından ölene kadar geçen süreden ibaret. Filmi biliyorsunuz diye düşünüyorum. Bilmeyenler için spoiler vermek istemem ama filmin devamında başrol oyuncumuzun okula gittiğini, eğitim hayatı sonunda bir işe başladığını,  bu süreçte evlendiğini hatta ailesinin genişlediğini izleyeceksiniz.

Film setinin imkânlarına göre yönetmenliğini, başrol oyunculuğunu ve seyirciliğini bu güne kadar başarıyla taşıdığım hayatım yaklaşık olarak bu şekilde. Muhtemelen de çocuk yetiştir, emekli ol ve öl şeklinde de devam edecek. (Yine spoiler verdik ama !) Yani özetle çoğunuzun yolda yürürken rastladığı sıradan bir adamım.

Biraz daha özele inersek Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum.

Yaklaşık 10 yıldır bir finans kurumunda denetçi olarak çalışıyorum. Uzun süredir İstanbul’da yaşıyorum. Hayatımın büyük bir kısmı seyahat ederek, muhtelif kaynakları okuyarak ve evlatlarımla oyun oynayarak geçiyor.

Mevcut işimden ayrı olarak SMMM’ye hazırlanıyor, politikayla ilgileniyorum.

Kendimi okuma sapığı bir adam olarak tanımlayabilirim. Okumaktan (çikolata paketlerinin üstündeki yazılarda dâhil olmak üzere) inanılmaz keyif alıyorum.

UYARI

Platformda okuyacağınız içerikler yalnızca benim elimden çıkıyor. Okuyacağınız içeriklerin hiç birisi makale değildir. Profesyonel, saygın bir yazım dili bekliyorsanız burayı okumayın. Hayatım soğuk metinleri okuyarak ve yazarak geçti. Burası benim alanım. O yüzden mümkünse yazım tarzına saygı duyun.

Platformda okuyacağınız görüşler bu güne kadar oluşturduğum iktisadi ve politik düşüncelerin bütünüdür. Yazıların tamamı taraflıdır. İktisadi düşünce olarak neo-liberal düşünceden olabildiğince uzaktayım. Bununla birlikte Keynesyen ekonomi modelini severim. Hem de çok severim. Bunu yazıları okudukça daha fazla anlarsınız.

İktisadi olarak görüşleriniz neo-klasik iktisada yakın ise bu platformdaki içerikler sizi ciddi şekilde rahatsız eder. Önden uyarımı yapayım.

Yaban Mersini

Yaban mersini tat olarak ekşidir. Herkes tarafından sevilmez. Bu platformdaki içeriklerde biraz ekşidir ve sizi rahatsız edebilir. Ama bununla birlikte hazımsızlığa iyi gelmektedir. Yapılan araştırmalarda (!) okuyucularda platformdaki yazıları okuduktan sonra da düşünsel hazımsızlıkların ve cehaletin azaldığı tespit edilmiştir.

Platforma ilişkin düşündüklerinizi aktarmak isterseniz İletişim sayfasından ulaşarak başvurabilirsiniz.

Keyifli okumalar dilerim.

Başa dön tuşu