Hakkımda

yatirimkurusu

Kimim? Çoğunuzun yolda yürürken rastladığı sıradan bir adamım. Biraz daha özele inersek Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 yıldır bir finans kurumunda denetçi olarak çalışıyorum. Uzun süredir İstanbul’da yaşıyorum. Hayatımın büyük bir kısmı seyahat ederek, muhtelif kaynakları okuyarak ve evlatlarımla oyun oynayarak geçiyor. Bunun dışında bağlama çalmak ve bass çalmak gibi hobilerim filan var.

Yörüğüm, yürümeyi ve göç etmeyi seviyorum, ve evet ayranı ılık içiyor bayramı da bilmiyorum.

Kendimi okuma sapığı bir adam olarak tanımlayabilirim. Okumaktan (çikolata paketlerinin üstündeki yazılarda dâhil olmak üzere) inanılmaz keyif alıyorum.

Yazım Tarzı ve Aşırı Samimiyet

Öncelikle platformda okuyacağınız içerikler yalnızca benim elimden çıkıyor. Kelime hatası vs. filan oluyor ara ara. Çok takılmayın, tatavada yapmayın. Okuyacağınız içeriklerin hiç birisi makale değildir. Profesyonel, saygın bir yazım dili bekliyorsanız burayı okumayın. Hayatım soğuk metinleri okuyarak ve yazarak geçti. Burası benim alanım. O yüzden mümkünse yazım tarzına saygı duyun.

Ha tabi ortamımızın kendi çapında bir samimi vaziyeti var. Yani bazen ağzımız da bozuluyor ama bu halinden memnunum. Beğenmeyen gitsin makale okusun.

Profesyonel Uyarı

Çalıştığım kurumdan öğrendiğim çoktur, ancak bu platformda yazılanların yaptığım iş ile, çalıştığım kurumla, kurumun politikalarıyla ya da sektöre bakış açısıyla hiçbir ilgisi alakası yoktur. Şahsi blogtur.

Fikriyat

Platformda okuyacağınız görüşler bu güne kadar oluşturduğum iktisadi ve politik düşüncelerin bütünüdür. Yazıların tamamı taraflıdır. İktisadi düşünce olarak neo-liberal düşünceden olabildiğince uzaktayım. Bununla birlikte Keynesyen ekonomi modelini severim. Hem de çok severim. Bunu yazıları okudukça daha fazla anlarsınız.

İktisadi olarak görüşleriniz neo-klasik iktisada yakın ise bu platformdaki içerikler sizi ciddi şekilde rahatsız eder. Önden uyarımı yapayım.

Kaynak

Yazılarıma kaynak soranlar oluyor. Bilgiler öncelikli olarak okuduğum kitaplar, internet aleminden sağlam bilgi kaynaklarından edinilen/toplanan bilgilerden oluşuyor. Ama link mink uğraşamam, kitaptan kaynak filan vermekle de uğraşamam, merak eden kendisi araştırsın. Ha yanlışımız varsa yazın düzeltiriz.

Yaban Mersini Ne Alaka ?

Yaban mersini tat olarak ekşidir. Herkes tarafından sevilmez. Bu platformdaki içeriklerde biraz ekşidir ve sizi rahatsız edebilir. Ama bununla birlikte hazımsızlığa iyi gelmektedir. Yapılan araştırmalarda platformumuzun içeriklerinin neo-liberal düşünce yapısına sahip okuyucularda düşünsel hazımsızlıkları ve cehaleti azalttığı tespit edilmiştir. Araştırmayı da ben yaptım.

Reklam Politikası

Arkadaşlar sitede reklam filan yok. Dolayısıyla reklam politikası da yok. Ahahahahaha…Sebebi okuma keyfinin içine etmesi, çok fazla dikkat dağıtması. Tabi kimsenin de reklam verdiği filan yok. Hayır verse de üç kuruş beş kuruş, kusura bakmasın o paraya da vermiyorum reklam filan.

Bağış Yapıcam

Bağış almıyorum. Bugüne kadar yapmak isteyen de olmadı zaten. Ha olur da böyle bir şeye niyetlenirseniz gidin o parayla fakire fukaraya yardım edin, aç doyurun.

Seni Kim Fonluyor ?

Gönül isterdi ki buralarda dış minnaklar, alman gizli dernekleri, masonlar, illüminaticiler, sorosçular filan olsa… Ama yok. Yok anasını satayım. Çorun çocuğun rızkından kısıp fikirlerimi yayınlıyorum o kadar.

Sana Nasıl Ulaşırım ?

Platforma ilişkin düşündüklerinizi aktarmak isterseniz İletişim sayfasından ulaşarak başvurabilirsiniz. Sosyal medyada twitter da varız. İlla birebir görüşüceğim diyorsanız oralardan yazın, takipleyin.

Keyifli okumalar dilerim.

Başa dön tuşu
error: İçeriklerin kopyalanması engellenmiştir.